Background

Avantajları

Avantajları

HAFİFLİK
Kompozitler bilinen güç ağırlık oranı en yüksek malzemelerin başında gelirler. Kompozitten yapılmış kasalar ahşap kasalara oranla %50 metal kasalara oranla %30 alüminyum kasalara oranla %15 varan oranlarda daha hafiftirler.

MUKAVEMET
Kompozitler hafifliklerinin yanı sıra oldukça mukavemeti yüksek güçlü malzemelerdir. Aynı ağırlıktaki metallerden neredeyse 2 kat daha yüksek kopma ve yük çekme değerlerine sahiptirler. DEFORMASYON: Kompozit taban malzemesi ve kapaklarda esnek yapılarından dolayı yük altında ya da darbe sonrasında eğilme bükülme göçme vb. kalıcı deformasyonlar oluşmaz. Yükleme sırasında forklift çarpmalarında kapaklar özgün modelini korumaya devam ederler.

KİMYASAL DAYANIM
Kompozit taban ve kapaklar plastik türevi oldukları için tuz, su, asit, gübre vb. korozyon ve aşındırıcılara karşı boya astar gibi koruyucu ürünlere gerek duymaksızın çürüme, küflenme, oksitlenme gibi etkileşimler göstermezler. Her türlü kimyasal yükünüzü güvenle taşıyabilirsiniz.

YALITKANLIK
Kompozit kasalar mühteviyatında poliüretan malzeme içermesinden ve plastik türevi oluşundan dolayı soğuk, sıcak geçirmezler ve elektriksel iletkenlikleri sıfırdır. Sebze ve hayvan taşımacılığında güvenle kullanabilirsiniz.

KAYGANLIK
Kompozit taban ve kapaklar pürüzsüz ve deformasyon olmayan yüzeylere sahip olduklarından boşaltma sırasında ıslak toprak, kum vb. akışkanlığı zor olan malzemeler kasa içerisinde tutunamadıkları için rahatlıkla boşaltılırlar.

BOYA VE BAKIM
Kompozit kasa ekipmanları yapım aşamasında sıvı halde iken içerisine eklenen renk pigmentleri sayesinde istenilen renklerde orijinal olarak üretilmektedirler. Sonradan astar, boya kullanmaya gerek yoktur. Boya kalkması küf gibi sorunlarla da karşılaşılmayacağından dolayı kompozitlere boya bakım gerekmez.

HER TÜRLÜ YÜK İÇİN KULLANIM
Taşımacılık sektöründe her yük için farklı malzemelerden kasalar üretilmektedir, örneğin; Sebze ve hayvan taşımacılığı için ahşap kasalar, paletli ve paketli yükler için alüminyum kapaklı kasalar, dayanım gerektiren yükler için ise metal kasalar yapılmaktadır. Kompozit kasalar METAL KADAR DAYANIKLI, ALÜMİNYUM KADAR HAFİF ve AHŞAP KADAR YALITKAN oldukları için her türlü yükü tek bir kasa ile taşımanıza olanak sağlar.